Baghpat, Bagpat, Uttar Pradesh
GST No. 09AVVPM7194F1ZQ
Approx. Rs 10,00,000 / DozenGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 4 Dozen |
| Coating Material | Steel |
| Machine Capacity | 1000 kg |
| Operation Mode | Automatic |
| Working Pressure | High |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Brand | Surface Coating Systems |
| Voltage | 220 V |
Approx. Rs 93,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Coating Material | Iron |
| Machine Capacity | 500 kg |
| Operation Mode | Automatic |
| Working Pressure | High |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Voltage | 220 V |
Approx. Rs 15,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Material to be Coated | Aluminum |
| Machine Capacity | 500 kg |
| Operation Mode | Automatic |
| Output Voltage | 20 kV |
| Working Pressure | High |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Brand | Surface Coating Systems |
Approx. Rs 1,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Capacity | 1000 kg |
| Material | Mild Steel |
| Material To Be Coated | Aluminium |
| Heating Mode | Electric |
| Air-Flow Direction | Cross Flow Type |
| Voltage | 240V |
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Machine Capacity | 1000 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Surface Coating Systems |
| Voltage | 220 V |
| Heating Mode | Electric |
| Coating Material | Steel |
Explore More Products
© Surface Coating Systems. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited